وبلاگ تخصصی علم مواد و مهندسی سرامیک

وب نوشته های یک سرامیست
وبلاگ تخصصی علم مواد و مهندسی سرامیک

با توجه به درخواست های مکرر دوستان، به مرور برای همه لینک ها، لینک دانلود کمکی ارائه می شود.
درصورت وجود مشکل در لینک دانلود هریک از فایل، در نظرات اعلام کنید تا بررسی شود.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

برخی از پست های قدیمی، نیاز به بروزرسانی دارند. به تاریخ ارسال پست دقت نمایید /


لطفاً در نظرات خصوصی، درخواست ارسال کتاب یا پاسخ تفصیلی به موضوعی خاص را مطرح نکنید.
تأکید می کنم : امکان پاسخ گویی مستقیم در نظرات خصوصی نیست.
باید از ای میل استفاده کرد که بعید میدونم وقت و حوصله کنم و فقط در موارد خاص جوابگو خواهم بود. تا اونجایی که بتونم در خود مطالب وبلاگ و پاسخ به نظرات در خدمتتون هستم .

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

این وبلاگ کاملاً شخصی است. در نقل مطالب علمی، فیلم ها و اسلایدها، به منبع اصلی مطلب اشاره شده است و به حقوق مؤلف یا مترجم احترام گذاشته می شود.
سایر مطالب، برای اولین بار ارائه می شود و انتظار می رود در نقل یا استفاده مستقیم، به منبع اصلی ارجاع داده شود.

____________________________________

تماس مستقیم :
ceramic.blog@gmail.com
____________________________________

به دلیل مشکلات کاری و شخصی، وبلاگ دیرتر بروز می شود. با این وجود قسمت نظرات و ایمیل بررسی و پاسخ داده می شود.

دنبال کنندگان ۲ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

تبلیغات

Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران

آخرین نظرات

پـیـوندهای روزانـه

۱ مطلب در خرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

دو سال پیش بود که نهمین دوره کنگره ملی سرامیک ایران برگزار شد و چه جالب که نخستین پست این وبلاگ هم با خبر کنگره آغاز شده بود و حالا دهمین دوره کنگره سرامیک ایران همزمان با نخستین کنفرانس سرامیک های پیشرفته برگزار شده است.

همین گردهمایی سرامیکی بهانه ای شد برای بروز کردن این وبلاگ بعد از مدت ها که کار و مسایل شخصی و ... باعث شده بودند یه جورایی مهجور ! واقع شود ! و چه جالب که عنوان این پست، هیجدهم اردی بهشت نوشته شد و پیش نویس آن ذخیره شد و امروز آخرای خرداد ماه ! تازه یادمان آمده که حداقل تمامش کنیم !

درهرصورت، کنگره سرامیک و بروزرسانی وبلاگ یک سرامیست، را با امید به ادامه دادن بهتر و قوی تر وبلاگ به فال نیک می گیریم . . . و در مورد کنگره دهم سرامیک :

یک) کلاس بندی کنگره سرامیک ایران به بخش های "شیشه"، "سرامیک و چینی بهداشتی"، "دیرگداز" و "سرامیک های پیشرفته" اقدام مناسبی بود که از سالها پیش برای آن مقدمه چینی و برنامه ریزی شده بود. سطح علمی کنگره دهم، به دلیل انتخاب برای همزمانی با نخستین کنفرانس سرامیک های پیشرفته، با حضور میهمانان خارجی از کشورهای مختلف، رشد قابل توجهی داشت. هماهنگی برای حضور این تعداد میهمان خارجی و برگزاری منظم و با قاعده ارائه ها در کنار نمایشگاه اجرایی قابل قبول و هماهنگی مناسب با پژوهشگاه مواد و انرژی، همگی نکات مثبتی بودند که نسبت به دوره پیش برجسته تر نشان می داد.

دهمین کنگره سرامیک ایران

دو) نخستین نکته قابل توجه از ارائه های خارجی و میهمانان دعوت شده، حوزه کاری نزدیک به هم بیشتر این ارائه ها به خصوص در مورد مواد دما بالا است که یحتمل به دلیل نزدیکی با حوزه های کاری دعوت کننده داخلی و میزبانان انجمن سرامیک بوده است ! با این وجود، با توجه به سابقه های قبلی از کنگره های قبلی و نبود این سطح از ارائه ها، همین برنامه نخست هم جای قدردانی داشت. نکته دیگر، حضور پررنگ ایرانی های مقیم خارج در حوزه مهندسی سرامیک تحت عنوان میهمانان خارجی بود که آشنایی نزدیک با دانشجویان و محققان ایرانی و ایجاد تبادل علمی را ممکن می کند. برخی از ارائه ها همچون ارائه استاد ژاپنی دانشگاه تایوان، ارائه دکتر شیتی از ایتالیا و ارائه ای از سوئد در خصوص TBCها و نیز ارائه برخی از ایرانی های مقیم خارج، توجه بسیاری را جلب نموده بود.

سه) همکاری پژوهشگاه مواد و انرژی در اجرای کنگره دهم سرامیک، برنامه ریزی برای میزبانی و .... نسبت به دوره پیش قوی تر و مناسب تر نشان می داد. نکته قابل توجه، کار تخصصی روی علم و مهندسی سرامیک و امکانات بسیار پژوهشگاه در این رشته است که سبب شود به نوعی بعد از دانشگاه علم و صنعت، دومین مکان علمی دانشگاهی باشد که برای مهندسی سرامیک مطرح می شود.

چهار) اگر بخواهم کمبودهای این برنامه را هم اشاره ای داشته باشم، شاید با توجه به غریزه نقدپرورانه ! ایرانی، می شود چندین خط نوشت ! اما مشخص ترین آنها، عدم ارائه سی دی و فایل مقالات ارائه شده، عدم ارائه اسکان و امکانات دیگر برای دانشجویان شهرستانی و البته ضعف در جذب اسپانسر و ... بوده است.

بروز نبودن و ضعف سایت انجمن و نیز سایت کنگره در اعلان اخبار، تصاویر و .... هنوز که هنوز است به عنوان بزرگترین ضعف جامعه علمی مهندسی سرامیک نمود دارد . . . طوری که اعلام مقالات و پوسترهای برتر با روزها تأخیر انجام شد و تصاویر گرفته شده نیز در سایت قرار نگرفت و خبری از انجمن و برگزاری کنگره نیز در سایت ها و نیز بخش های خبری صداوسیما دیده نشد که به ضعف روابط عمومی انجمن سرامیک برمی گردد.

ضمن اینکه تجلیل و قدردانی از دو استاد پیشکسوت، دکتر کیان وش از اساتید دانشگاه تبریز و مهندس قصاعی زاده از اساتید علم و صنعت از برنامه های خوب این دوره بود که به روال دوره قبلی انجام شد.

با تمام اینها، برآیند کلی کنگره دهم، مثبت و با امید فراوان برای علم و مهندسی سرامیک بود و جا دارد از همه دوستان دست اندرکار چه در انجمن سرامیک و چه در دانشگاه میزبان تشکر شود.

۱ نظر ۲۹ خرداد ۹۴ ، ۱۲:۱۷
یک سرامیست